Fasády a průčelí trochu jinou optikou – Antireflexní sklo Clarity od firmy Guardian

Sklo se tradičně využívá jako ochranná bariéra. Zvolíte-li však špatné sklo, můžete pokazit celkový vizuální dojem: sklo má nežádoucí odlesky a odrazivost a propouští málo světla, což kazí celkový vzhled. A právě antireflexní sklo Clarity dokáže nabídnout, co ostatním sklům v tomto ohledu chybí.

Běžné skleněné výplně odrážejí světlo v míře, která nám leckdy brání snadno a jasně vidět, co za sklem je. V některých případech je i sebemenší nedostatek zasklení znát. K příkladům patří výlohy, u nichž kazí efekt rušivá odrazivost skla, rozhledny, kde vás rozptylují odlesky a vy nevidíte to, co byste měli nebo restaurace s nádherným výhledem, který je však zcela pohlcen tmou v okamžiku, kdy zapadne slunce. A jmenovat bychom jich mohli mnohem víc.

antireflexni-sklo-01-webPrůhlednost a výsledný dojem – za hranice možností

Nyní však existuje řešení. Guardian Industries’ Glass Group Europe, přední výrobce vysoce kvalitního skla a jeho stěžejní dodavatel do stavebnictví, představil antireflexní sklo Clarity. Guardian Clarity se vyrábí pomocí nejpokročilejší technologie nanášení povlaku a je ideální jako skleněná výplň všude tam, kde je na překážku přílišný odlesk a odrazivost a tam, kde jsou naopak potřeba maximálně průhledné výplně. Antireflexní sklo Guardian Clarity propouští více světla a méně odráží a jeho výsledné optické vlastnosti jsou skutečně obdivuhodné. Oceníte jej všude, kde záleží na tom, aby bylo přes sklo krásně vidět, i tam, kde chcete lákat na nádherný výhled.

Použitím společně s dalšími skly značky Guardian s ním splníte i zákonné požadavky na snižování energetické náročnosti budov pomocí tepelné izolace a odstiňování tepelné složky slunečního záření. Toho lze docílit kombinací skla Guardian Clarity se skly Guardian SunGuard a Guardian ClimaGuard, které zajistí protisluneční ochranu a tepleně izolační vlastnosti zasklení. Clarity se standardně nabízí na sklech Guardian UltraClear s nízkým obsahem železa a dosahuje se tak vjemu křišťálově čistého a lehounkého zasklení.

Antireflexní sklo Clarity je ve své třídě nejlepší, jaké dnes můžete koupit co do vizuálních vlastností – je skrze něj maximálně dobře vidět, neboť propouští více světla a méně odráží. S pomocí skla Guardian Clarity docílíte zasklení, které v městském prostředí skutečně vynikne.

antireflexni-sklo-04-web

ZDROJTisková zpráva
Sdílejte
Předchozí článekProtipožární strop se sklem
Další článekAGC Glass Europe zaznamenává výrazný nárůst podnikatelských příležitostí v Americe
Guardian Česká republika
Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Guardian Česká republika Michal Hronský e-mail: mhronsky@guardian.com Radek Matyáš e-mail: rmatyas@guardian.com