Na trhu protipožární ochrany se objevil výrobek s výjimečnými funkčními vlastnostmi. Dlouho očekávané řešení, které je momentálně jediným svého druhu v Evropě: dveře s protipožárním sklem instalovaným ve skleněné stěně protipožární části bezrámového systému. Hliníkové dveře MB-78EI od firmy Aluprof prošly zkouškami v nenosné stěně systému BR s protipožárním sklem POLFLAM protipožární odolnosti EI 30 a EI 60. Toto inovační řešení obstálo ve zkouškách nofitikované výzkumné organizace a získalo tak povolení ke vstupu na evropský trh.

Bezrámové protipožární dveře ve dvou variantách

Bezrámový systém BR – umožňuje montáž protipožárních skel bez použití přídavných konstrukcí a rámů a propouští tak o 20% více světla – lze použít dveře Aluprof požární odolnosti třídy EI 30 a EI 60. Protipožární sklo POLFLAM má velmi dobrou akustickou izolaci (do 44 dB) a spadají do nejvyšší třídy bezpečnosti 1/B/1. Systém BR s dveřmi od firmy Aluprof je jediný opravdu bezrámový systém na trhu. Možnost stavby obloukových konstrukcí s ohýbaným sklem značky POLFLAM otevírá možnosti uplatnění užitných hodnot tohoto řešení v originálních architektonických projektech.

Průhledné a neprůhledné bezrámové protipožární dveře

Zásadní užitnou vlastností dveří MB-78EI v bezrámovém systému je také možnost použít plně průhledné nebo neprůhledné tabule v barvách palety RAL a NCS. Systém BR umožňuje efektivní propojení obou funkcí skla v jedné protipožární přepážce a dveří s požární odolností nebo bez třídy odolnosti. Stejně tak umožňuje flexibilní spojení funkčních vlastností s bezpečnostními požadavky a zároveň dodává interiéru moderní charakter.

Bezrámové protipožární dveře

Podrobné informace o hliníkových dveřích MB-78EI v bezrámovém systému BR, technickou podporu při vytváření projektu a během realizace poskytují odborníci z FR Solutions (www.frsolutions.pl).