Sklo je přirozeně velmi tvrdý materiál. U interiérových skel však vzhledem k častému používání hrozí vysoké riziko poškrábání. Přední výrobce skleněných povrchů Guardian nabízí sklo DiamondGuard, které odolá škrábancům a vypadá jako nové až desetkrát déle než běžná skla. Skleněné stoly, pulty nebo příčky si tak zachovají svůj lesk a průhlednost bez nutnosti výměny.

Sklo Guardian DiamondGuard je pokryto speciální ochrannou vrstvou s uhlíkovým vláknem zajišťující extrémní odolnost. Díky tomu obstálo i v rozsáhlém testování společnosti Guardian simulujícím vlivy, kterým je sklo vystaveno každodenním používáním i nešetrným zacházením. Povrch odolal škrábancům od příborů i klíčů.

Oproti běžným sklům se DiamondGuard hodí i do prostor, které se hůře čistí, protože speciální úprava jeho povrchu zabraňuje usazování nečistot. Tím se zároveň zpomaluje i proces opotřebování. K jeho čištění lze použít běžné domácí přípravky.

Právě dlouhá životnost, odolnost a nenáročnost na údržbu jsou klíčovými faktory a vlastnostmi, na které bychom měli nejvíce dbát při výběru interiérového skla. Vyřeší totiž problém finančně nákladných výměn skleněných povrchů. Investice na pořízení skla se jeho majiteli vrátí do několika let, v mnoha případech měsíců.

„Dříve jsme měnili zrcadla každých šest až osm týdnů. Se sklem DiamondGuard se jejich životnost prodloužila přes šest měsíců,“ říká Robert Hadley z hotelu Treasure Island v Las Vegas.

Interiérové sklo DiamondGuard má velice široké využití. Dodá dlouhotrvající odolnost i velmi namáhaným povrchům. Plně čiré a průhledné sklo, na kterém nezůstávají otisky prstů, lze využít jako estetický a účelný povrch stolů, prodejních vitrín, nebo obchodních pultů. DiamondGuard obstojí i jako materiál na výrobu výtahů nebo schodů. Vrstvená bezpečnostní skla či akustická skla řady DiamondGuard poté poslouží například jako stěny nebo přepážky v interiéru. Estetické možnosti interiéru zase rozšíří kvalitní designová zrcadla vyrobená z tohoto skla.

Sklo DiamondGuard je k dispozici v několika různých provedeních a v celé škále různých odstínů, podle účelu, ke kterému je určeno.

ZDROJPRAM Consulting
Sdílejte
Předchozí článekBezrámové protipožární dveře ALUPROF
Další článekProtisluneční sklo Guardian SunGuard zajišťuje bezpečné útočiště motýlům
Guardian Česká republika
Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Guardian Česká republika Michal Hronský e-mail: mhronsky@guardian.com Radek Matyáš e-mail: rmatyas@guardian.com