GlassGuru – sklenářská knowledge base

189
GlassGuru
GlassGuru - knowledge base, poradna, novinky ze světa skla.

Uznávaný specialista a odborník na stavební sklo Ing. Miroslav Sázovský spustil začátkem roku 2016 novou verzi nevyhledávanějšího webu v našem oboru www.sklovestavebnictvi.cz, kterou nazval GlassGuru.

Struktura webu o skle je rozdělena do tří částí: Knowledge base, Poradna, Novinky

kategorie-sklovestavebnictvi-2016

Za poslední dva roky tento web vidělo přes 1.000.000 lidí a byl využíván pro vzdělávání a udržování znalostí ve více jak 350 tuzemských a zahraničních firem.

Bude web GlassGuru stále zdarma?

Na tuto otázku nám Miroslav Sázovský odpověděl s velkým zájmem a vizí do budoucna.

Stránka GlassGuru nebude zdarma. Zatím je spuštěná v testovacím provozu a ten kdo si stihl koupit členství minulý rok, tak ho má ještě za 1690,- Kč bez DPH. Tento rok se web stane jednou z placených služeb mé kanceláře a jako součást mých vzdělávacích kurzů.

Jaký je hlavní účel tohoto nového webu?

V současnosti je na webu přes 160 článků a je propojený na všechny mé webové stránky, především na www.infoglass.cz a www.glassacademy.cz. Právě mezinárodní projekt GlassAcademy, který bude sloužit nejen stavebním inženýrům a architektům, ale i realitním kancelářím, developerům, stavebním úřadům a investorům, využívá této specializované knowledge base jako hlavního studijního materiálu.

Nebojíte se zpoplatnění webu?

Web primárně sloužil mým potřebám, jelikož neustále vyhledávání know-how, které jsem si různě ukládal na Cloudový řešení mě nenaplňovalo. Vše trvalo dlouho a nikdy jsem nemohl vyhledávat jako na Google.com, Senam.cz nebo Bing.com. Web je plný mých poznámek a lidem z mého oboru šetří tisíce hodin hledání.

Nebojím se ceny, jelikož vím, jak drahé a náročné je budovat firemní knowledge base a mít na to odpovědnou osobu. Jsou to tisíce hodin studování, čtení a navštěvování drahých mezinárodních konferencí a veletrhů. Pokud si sklenáři, inženýři a architekti uvědomí, že vznik tohoto webu je v nákladech cca 1.500.000,- Kč, tak jim nepřijde, že roční nebo jednorázová investice do know-how od 1.500,- Kč do 10.000,- Kč je příliš nákladná.

Kdo je Miroslav Sázovský

Od roku 2006 se holisticky věnuje stavebnímu sklu, které se stalo jeho vášní a koníčkem. Sklo je pro něj symbol dokonalosti. Studuje znalosti ze světové literatury a učí se od těch nejlepších v oboru. Počítá statiku skla (Více…) a provádí expertní diagnostiku poruch a vad skla (Více…). Je autorem online GlassAcademy.cz a odborným garantem internetového portálu www.infoglass.cz.