Guardian nástroje pro práci s BIM

52

pro_061295

Společnost Guardian přichází s novou verzí nástrojů pro projektování v systému BIM (Building Information Modeling). BIM je další generací digitálního nástroje, jež vede k nové metodice práce – ideálně spolupráce všech v reálném čase na jednom modelu budovy. Guardian s ní přichází zejména proto, že se postupně mění potřeby práce s BIM objekty. V případě Guardianu jsou nově k dispozici BIM objekty pro všechny produkty z jeho evropské nabídky.  

[pull_quote_center]„Způsob, jakým dnes architektonická studia a projektové kanceláře pracují, se mění,“ říká Volodymyr Shkurenko, European Channel and Segment Marketing Manager ze společnosti Guardian. „Zaznamenali jsme nárůst poptávky, aby co nejvíce typů skel bylo součástí nástroje BIM. Pro nás je rozhodující zůstat na špici těchto nových inovačních procesů, abychom mohli poskytnout projektovým a konstrukčním týmům ty správné produkty a podporu pro práci od specifikace až po výstavbu,“ dodává Shkurenko.[/pull_quote_center]

Data Guardian BIM objektů umožňují použití skla jako základního konstrukčního materiálu nebo jako prvků zasklení ať se jedná o jednoduché sklo nebo izolační dvojsklo či trojsklo. Klíčovými produkty, které jsou určeny hlavně pro komerční sféru, jsou čirá skla float a jejich modifikace s povlaky SunGuard a ClimaGuard. Zároveň jsou k dispozici data, která umožňují definovat vrstvená skla nebo další možnosti úpravy skla jako např. tepelné tvrzení.

BIM umožňuje vzájemnou komunikaci pomocí otevřeného souborového formátu IFC a Revit, což jsou dva nejdůležitější typy v tomto odvětví.

Stáhnout Guardian BIM

ZDROJPRAM Consulting s.r.o.
Sdílejte
Předchozí článekSeminář – izolační skla s hot melt
Další článekOhlédnutí za praktickým seminářem o moderní a efektivní výrobě izolačních skel
Guardian Česká republika
Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Guardian Česká republika Michal Hronský e-mail: mhronsky@guardian.com Radek Matyáš e-mail: rmatyas@guardian.com