Unikátní technologie smaltování hran Guardian System TEA zkracuje dodací dobu u zakázek na prosklené fasády

Na trh přichází unikátní technologie, která zlepšuje kvalitu a snižuje dobu potřebnou pro smaltování hran u kalitelných skel Guardian s funkčními povlaky.

Guardian System TEA (True Edge Application) je technologie vyvinutá společností Guardian Glass v Evropě v úzké spolupráci se společností Ferro, jedním z předních světových dodavatelů smaltů na sklo. Technologie je nejenom rychlejší, ale i spolehlivější oproti tradičním metodám a produkuje dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícím vzhledem. Pracovní postup je časově efektivnější a zkracuje dodací dobu.

Systém Guardian System TEA, určený k aplikaci na sklo s povlakem, vytváří pevný a stejnoměrný povrch se spolehlivou přilnavostí pro použití na strukturální zasklení, včetně fasád, celoskleněných rohů, zasklení střech s přesahem (skla), lamelových oken, výklopných strukturálně lepených oken a skleněných žeber.

Proč je to zapotřebí?

Při strukturálním lepení skel s povlakem je obvykle potřeba odstranit (odbrousit) povlak z ploch, kde je aplikován lepící tmel. Totéž platí u zasklívání s „celoskleněnými“ rohy, kdy se aplikuje keramická barva, která zakrývá strukturální prvky, jako jsou například spoje. V současnosti je u zasklení s vysoce výkonnými povlaky požadováno provedení se smaltovanou hranou ve více než 90% případů. Nicméně proces smaltování hran je časově náročný a vyžaduje další procesní kroky, které mají za následek dlouhou dodací dobu. Mohou se rovněž objevit problémy s kvalitou, protože opracovávaná plocha je příliš široká pro tradiční způsoby odbrušování hran.

Jak to funguje?

Keramická barva (smalt) se u systému Guardian System TEA aplikuje přímo na sklo s povlakem, který se v ní při následném tepelném opracování (kalení) rozpustí. Vysoce kvalitní smalt od společnosti Ferro se zároveň spojí se sklem a vznikne výjimečně silná vazba a dokonale rovnoměrný povrch s vynikajícími optickými vlastnostmi.
Při zahřátí v kalící peci funkční povlak ze skla kompletně splyne se smaltem a po ochlazení je plně jeho součástí. Guardian System TEA je efektivní, snižuje počet kroků při zpracování do jediného procesu, což umožňuje předání zasklení zákazníkovi s kratší dodací dobou.

Systém Guardian System TEA lze aplikovat pomocí sítotisku, válečkem nebo manuálně. Technologii lze použít se skly s povlaky Guardian SunGuard® nebo ClimaGuard® určenými k tepelnému opracování a v kombinaci s řadou široce používaných tmelů pro strukturální zasklení. Technologie má certifikaci ETAG 002 od institutu Institut für Fenstertechnik (IFT) v Rosenheimu v Německu a stavební technické osvědčení Německého institutu pro stavební techniku DIBT.

Více informací o systému Guardian System TEA naleznete na: www.sunguardglass.com.

Guardian Glass bude vystavovat na veletrhu Glasstec, který se bude konat ve dnech 20. až 23. září 2016 v německém Düsseldorfu. Prezentace společnosti bude k vidění v hale 10 na stánku A28. Pro další informace navštivte www.guardianglasstec.com.

O společnosti Guardian Industries Corp.:
Guardian Industries Corp. je soukromá, diverzifikovaná a globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan. Guardian se svojí rodinou společností zaměstnává 17 000 lidí a provozuje zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, Blízkém východě a Asii s vizí vytvořit hodnotu pro zákazníky a společnost prostřednictvím neustálých inovací a s využitím méně zdrojů. Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků ze skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Skupina SRG Global patří mezi největší světové výrobce vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilový průmysl, odvětví komerčních nákladních automobilů a odvětví spotřebního zboží, poskytující řešení pro větší trvanlivost povrchu, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidel a flexibilitu designu. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Navštivte www.guardian.com.

O společnosti Ferro Corp.:
Společnost Ferro Corporation (www.ferro.com) je předním globálním dodavatelem kvalitních materiálů založených na moderních technologiích, včetně barev na smaltování skla nebo sítotisk a dalších pigmentů, barev a lešticích materiálů pro úpravu a dekoraci skla. Společnost Ferro dodává výrobky pro použití ve stavebnictví, strojírenském a automobilním průmyslu, v domácích spotřebičích, elektronice, vybavení do domácnosti a dalších průmyslových odvětvích. Společnost Ferro sídlící v Clevelendu v Ohiu má téměř 5000 společníků a provozuje závody ve 26 zemích v Americe, Evropě a regionu MENA a asijsko-pacifické oblasti. V roce 2015 vykázala společnost Ferro obrat ve výši 1,1 miliardy USD.

Napište svůj názor nebo dotaz

Přispěvků

ZDROJPRAM Consulting
Sdílejte
Guardian Česká republika
Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Guardian Česká republika Michal Hronský e-mail: mhronsky@guardian.com Radek Matyáš e-mail: rmatyas@guardian.com