Pokud jste názoru, že dřevěná celoskleněná okna jsou nezajímavým architektonickým prvkem, vyvede Vás z toho rychle valašský výrobce oken a dveří JANOŠÍK OKNA-DVEŘE.

Věnují se především zasklívání velkých formátů izolačního zasklení, bezrámovým oknům a atypickým řešením okenních otvorů. Před časem uvedli na trh i zcela unikátní kolekci oken RAND 2.0, která určuje nové trendy v moderní architektuře. Tři nové řady oken byly navrženy českým architektem Zdeňkem Fránkem.

janosik-rand-exglass

Jednou z nejzajímavějších řad nové kolekce je ​RAND exglass​. Tato řada je založena na principu, kdy je z exteriérové strany vidět pouze plocha skla. Všechny dřevěné části jsou přetaženy smaltovaným sklem a tím pádem jsou okna nejen designově dokonale čistá, ale i bezúdržbová.

janosik-okna-dvere-exterier-15

K úplně estetické dokonalosti dovedl okna ​RAND exglass​ architekt Zdeněk Fránek. Navrhl řešení, kde je z exteriéru taktéž vidět pouze plocha skla a ta je navíc plošně slícovaná s venkovní fasádou v jednotnou plochu. Toto řešení bylo navrženo jak pro fixní, tak otvíravá okna.

Na stejném principu jsou založena i okna ​RAND inglass také navržena Zdeňkem Fránkem. Tato okna jsou maltovaným sklem přetažena z interiéru a tvoří jednotnou linii a interiérovou stěnou.

janosik-rand-inglass

janosik-okna-dvere-exterier-14

Fotky z realizací JANOŠÍK OKNA­DVEŘE: