Polopropustné zrcadlo – Dielectric Mirror

4897

Nové polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror, vyvinuté a vyrobené společností Guardian Industries Glass Group, předním výrobcem vysoce kvalitního plaveného skla pro komerční a obytné stavby a interiéry, přináší nový rozměr pro moderní interiérový design. Sklo má dvojí použití: chová se jako tradiční zrcadlo a zároveň elegantně maskuje televizi nebo jinou obrazovku, která může být namontována za něj. Když se ale obrazovka zapne, povrch zrcadla přesměruje světlo a obrazovku je skrze zrcadlo jasně vidět.

Polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror

Najde své využití v domácnostech nebo podnicích, kde je kladen vysoký důraz na moderní desing a požadováno, aby televize, komerční displeje nebo projekční obrazovky zůstali elegantně skryté. Výrobek je dostupný ve dvou verzích:

  • Varianta DM 60/40 odráží více než 57 % světla a umožňuje přenos 41 % světla, takže je ideální pro použití tam, kde bude především sloužit jako zrcadlo;
  • na druhou stranu varianta DM 30/70 odráží přibliženě 29 % světla, ale umožňuje přenos 69 % světla, když je displej za ním zapnutý. Díky tomu je optimálním řešením v případě, že klíčovou funkcí daného designu TV nebo displej.

Polopropustné zrcadlo Dielectric Mirror, vyrobené pokročilou technologií katodového nanášení povlaku firmy Guardian, snižuje rušivé zkreslení, typické pro vysoce reflektivní skleněné plochy, a úspěšně potlačuje ztrátu detailu v tmavých plochách zrcadleného předmětu při pozorování pod určitými úhly.

„Zmíněné vlastnosti jsou pro uživatele velmi podstatné a pro zákazníky představují odpověď na jejich nejčastější připomínky ohledně tohoto druhu výrobků,“ říká Radek Matyáš, Marketing Manager společnosti Guardian Industries pro Českou republiku a Slovensko. „Podobné výrobky například zkreslují barvy, jakmile odraz světla přesáhne 45 % nebo naopak odráží nežádoucí zbytkové zabarvení, i když je displej vypnutý. To pro polopropustná zrcadla Guardian Dielectric Mirror neplatí.“

Výrobek je dostupný v tloušťkách 4 mm a 6 mm od velikosti Jumbo (3,21 x 6 metrů) až po standardní dělené formáty, na standardním velmi čirém skle, na skle Guardian UltraClear™ („odbarvené“ sklo s nízkým obsahem železa) nebo na vrstvených sklech Guardian LamiClear. Lze jej dodat také jako bezpečnostní tepelně tvrzené nebo vrstvené sklo.

Společnost Guardian poprvé představila polopropustnézrcadlo Dielectric Mirror vloni na výstavě Glasstec v německém Düsseldorfu a vyrábí jej ve vlastním závodě v Maďarsku.

Radek Matyáš dále poznamenává: „Jsme rádi, že můžeme rozšířit naši nabídku o tento speciální výrobek a to i dodávkou v malých množstvích, která lze přidat do celkové objednávky skel od firmy Guadian.“

Guardian Dielectric Mirror 01