Prasklé sklo od slunce

15
Prasklé sklo od slunce
Prasklé sklo od slunce

Většina majitelů oken, skleněných zábradlí nebo posuvných prosklených stěn nechce věřit, že mají prasklé sklo od slunce. Odborně se tomu říká lom skla způsobený rozdílem teplot v ploše skla, nebo také tepelný šok skla.

Prasklé sklo od slunce

Sklo, které se používá pro zasklívání oken, zábradlí, dveří, světlíků nebo celých fasád objektů je vyrobeno jako sodnovápenatokřemičité podle normy ČSN EN 572. Toto sklo má vysokou pevnost v tlaku, ale malou pevnost v tahu. Díky tomu k prasknutí skla může dojít při rozdílu teplot v ploše skla kolem 50°C.

Prasklo vám sklo od slunce?

Můžete si prohlédnout ukázky poruch, které jsem již řešil v Galerii poruch a lomů skla. Uvidíte, že nejste jediný, kterým se to stalo. Avšak stále dokola se setkávám se zamítnutím reklamace ze strany dodavatele oken nebo zasklení. Popisují, že za prasklé sklo od slunce (tepelný lom, tepelný šok), může uživatel.

Uživatel není expert, který pozná tepelný šok!

Nenechte se odbít a kontaktujte mou kancelář: kancelar@sazovsky.cz; www.znalecnasklo.cz, pomohu vám s komunikací s vašim dodavatelem a poradím vám, jak správně reklamovat prasklé sklo od slunce.