Sklo od Guardian pro francouzské vinařské centrum

63

La Cité du Vin: Vysoce kvalitní sklo společnosti Guardian rozjasňuje novou budovu francouzského vinařského centra

Devět set panelů se sklem Guardian SunGuard® Solar Gold 20 ve zlaté barvě a Guardian UltraClear pomáhá vytvářet ohromující dojem nejnovější francouzské památky.

La Cité du Vin je nové kulturní centrum ve francouzském Bordeaux, které nabízí unikátní prostředí, kde se mohou návštěvníci dozvědět o víně, o jeho historii a vlivu na civilizaci prostřednictvím řady prohlídek, výstav a působivých multimediálních prezentací. Pozorovací plošina v horní části 55 metrové věže nabízí 360 stupňový pohled na město a okolní vinice.

Samotnou budovu navrhli architekti Anouk Legendre a Nicolas Desmazières z XTU Architects. Odvážné křivky a celkový vzhled, který má evokovat duši vína a podstatu tekutiny: jednolitá kulatost, nehmatatelnost a smyslnost, vytvářejí silnou architektonickou dominantu. Sklo očividně hraje důležitou roli ve vyjádření všech těchto aspektů.

Firma XTU Architects měla v záměru použít to nejlepší vysoce kvalitní sklo kvůli jeho speciální funkci odrážení světla dovnitř a ven a kvůli současném napodování efektu šumivosti vína. Architekti zvolili francouzskou společnost Coveris, která se zabývá opláštěním budov, aby jim pomohla nalézt správné řešení pro tento vysoce sledovaný projekt. Společnost Coveris se obrátila na společnost Guardian Glass, vedoucího výrobce vysoce kvalitního architektonického skla v Evropě. Zkušenosti a technická podpora společnosti Guardian se ukázaly jako nedocenitelné.

„Výběr skla byl zdlouhavý proces,“ říká Coveris. „Bylo důležité vybrat správné výrobky, které nejlépe vyhovovaly jak technicky, tak esteticky. Museli jsme prokázat proveditelnost mnoha aspektů, od výběru povlaku po to, aby bylo možné sklo zprohýbat nebo vyboulit. Celý tento proces doprovázela velmi dobrá spolupráce se společností Guardian a s architekty.“

Anouk Legendre a Nicolas Desmazières z XTU Architects souhlasí: „Příprava návrhu vyžadovala, abychom nalezli sklo se zlatými odlesky. Otestovali jsme proto různé typy skla a následně jsme provedli potiskové testy. Sklo Guardian® vykázalo nejlepší výsledky a nejmodernější vzhled.”

Byly vybrány dva typy skla: Guardian SunGuard Solar Gold 20 a Guardian UltraClear. SunGuard Solar Gold 20 upřednostňuje spousta architektů a designérů. Jeho povlak ve zlaté barvě se aplikuje na plavené sklo ExtraClear®. To má výhody v porovnání se sklem barveným ve hmotě. Nejenomže nabízí vysoce účinné odstínění slunečního záření; díky dobrému indexu zobrazování barev se barevné odstíny, které lze vidět zevnitř ven z budovy, velmi blíží tomu, jaké jsou ve skutečnosti.

V porovnání s tradičním sklem nabízí sklo Guardian UltraClear s nízkým obsahem železa vysokou propustnost světla a větší neutralitu barev, díky čemuž se může dovnitř dostat „skutečné“ denní světlo, a poskytnout tak lepší pocit uvnitř prostoru.

Co se týče hlavní věže, bylo sklo použito tak, aby vytvořilo samostatný plášť obalující budovu a maximálně podtrhující její estetiku. Bylo použito celkem 900 jednotlivých skleněných panelů, z nichž některé byly potištěny 20 různými vzory. Všechny panely mají různou velikost s maximální velikostí 5,1 m x 1,5 m. Existují tři typy panelů: monolitické, vrstvené ze dvou nebo ze tří tabulí skla. U posledně jmenovaného bylo použito sklo s povlakem SunGuard Solar Gold 20. Všechny panely byly individuálně připevněny na místě pomocí 4500 samostatných úchytek ve výšce od 50 mm do 270 mm. Fixační systém musel být navržen pomocí speciálního softwaru kvůli specifické geometrii budovy. Finální plocha sklěněného pláště je 2700 metrů čtverečních.

Potisk, který vytvořil tak úžasný efekt, zahrnoval 20 různých vzorů, které byly aplikovány individuálně na jednotlivé panely. To vše přispělo k pozoruhodnému způsobu, jakým jsou skla SunGuard Solar Gold a UltraClear použita pro zdůraznění architektury dané budovy a jejího vzhledu. Slovy XTU Architects: „Jsme potěšeni konečným výsledkem, jelikož si myslíme, že jsme nalezli to nejlepší řešení.“

Pro informace o tomto projektu navštivte www.laciteduvin.com.

Pro informace o Guardian SunGuard Solar Gold 20 a Guardian UltraClear navštivte www.guardian.com.

Guardian Glass bude vystavovat na veletrhu Glasstec, který se bude konat ve dnech 20. až 23. září 2016 v německém Düsseldorfu. Prezentace společnosti bude k vidění v hale 10 na stánku A28. Pro další informace navštivte www.guardianglasstec.com.

VIAPRAM Consulting
ZDROJPressReleaseFinder
Sdílejte
Předchozí článekDigitální potisk skla – IMAGE GLASS
Další článekGuardian Automotive představil nový tým a novou strategii
Guardian Česká republika
Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Guardian Česká republika Michal Hronský e-mail: mhronsky@guardian.com Radek Matyáš e-mail: rmatyas@guardian.com