Společnost HH-Intellitech byla založena v Dánsku v roce 2006. Společnost vyvinula ve vzájemné spolupráci s budoucími uživateli vlastní zařízení, která umožňují snazší, efektivnější a bezpečnou práci s těžkými  deskovými materiály především se sklem.

savkova-zdvihaci-technika-sklo-2

Vakuové manipulátory si našly svoje zákazníky nejprve na západoevropských trzích.  Díky aktivní prodejní politice společnosti se však postupně otevírají další trhy. Velmi úspěšně se produkty prosazují v USA a Austrálii. Na českém a slovenském trhu zastupuje značku společnost ROTHLEHNER pracovní plošiny.  V současné době je k dispozici českým a slovenským zákazníkům ucelená řada všech produktů HH-Intellitech. Předvedení nebo zapůjčení techniky je možné z centrály v Praze Horní Počernicích nebo ze střediska v Nitře. ROTHLEHNER představil manipulátory na začátku letošního roku. Využití stojů se setkalo s překvapivě pozitivní odezvou českých a slovenských firem.

Řada modelů Glaslift

Glasslift 250 umožňuje jednoduchou manipulaci s břemeny do váhy 250 kg. Se strojem lze tedy velmi snadno a s výrazně menší námahou provádět např. montáž oken, osazení velkých výloh apod.  Manipulátor Glaslift 351 je výkonnější variantou stroje Glaslift 250. Liší se vlastním pojezdem a vyšší kapacitou zdvihu. Operátor může s uchyceným břemenem velmi snadno pojíždět i na delší vzdálenosti. Z těchto důvodů je zařízení vybaveno akumulátory s velkou kapacitou a vlastním dobíjecím agregátem

savkova-zdvihaci-technika-sklo-1

Glaslift 500

S modelem Glaslift 500 představila naše společnost koncept unikátní 3D manipulační hlavy. Stroj jsme vybavili dálkovým ovládáním a dálkovou servisní diagnostikou. Vznikl jedinečný, robustní velmi výkonný vakuový manipulátor, který je schopný pracovat s břemeny do 500 kg až do výšky 5 metrů ve všech směrech. Hydraulický proporcionální systém 3D hlavy je dimenzován pro velmi jemnou manipulaci s milimetrovou přesností a s velmi pomalým chodem.

Gerenuk 500

Dosah do výšky 5 metrů však není dostačující. Proto jsme vyvinuli Gerenuk – vakuový dálkově ovládaný manipulátor, který lze zavěsit na všechny teleskopické nakladače, jeřáby a další zdvihací zařízení ke zvedání prakticky všech známých stavebních materiálů. Gerenuk je samostatná jednotka, která nezávislá na svém hostiteli.

savkova-zdvihaci-technika-sklo-3

Hlavní předností při nasazení vakuových manipulátorů je zvýšení produktivity práce a bezpečnosti při manipulaci s těžkými břemeny.  Pokud se podíváme pouze na ekonomickou výhodnost pořízení produktů HH-Intellitech, mají nadprůměrnou návratnost investice.

  • Zkracují čas pro kompletaci zakázky,
  • náklady na lidskou práci a
  • snižují významně množství rozbitého materiálu.

Práce s vakuovými manipulátory je rychlejší, přesnější a pro pracovníky méně namáhavá. Přináší tak majitelům firem významnou konkurenční výhodu, která je patrná při každé jednotlivé instalaci skla, sádrokartonu nebo desek obvodového pláště.